ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ “UYUM HAFTASI “NA BAŞLAMANIN COŞKUSUNU AİLELERİ VE ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE YAŞADILAR

Anaokulu öğrencilerimiz, 12 Eylül 2017 Salı günü, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına ilk adımlarını attılar. Okula başlamanın coşkusunu aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla bir arada yaşadılar.

Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlkokul Müdür Yardımcımız Sayın Semra BERKİN’in tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi kucaklayan açılış konuşmalarının ardından, üç ve dört yaş grubu öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte sınıflarına alındılar. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ‘in beş yaş grubu ilk kura çekiminin ardından, aynı grupla ilgili öğrenci ve öğretmenlerimizin şube belirlemeleri velilerimiz tarafından çekilen kura ile yapıldı. Öğrencilerimiz; öğretmenleri eşliğinde sınıflarına uğurlanırken, sergiledikleri tutum ve davranışlarıyla Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarının minik üyeleri olarak göğsümüzü kabarttılar.

Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda EVREN konuşmalarında, yeni döneme birlikte başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek işleyişiyle ilgili bilgiler verdi. Anaokulumuzda; öğrenci kişilik gelişimlerinin sevgi ve oyunun temel alındığı etkinliklerle sağlandığını, uygulanan programın proje tabanlı ve sanat ağırlıklı bir içerikle bütünleştiğini vurguladı. Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem BOTTOMLEY ise Anaokulumuzda uygulanacak yabancı dil programı ile ilgili velilerimizi aydınlattı.

Uzman Psikoloğumuz Sayın Aslıhan ERK ve Psikolog Sayın Selin UZUN, öğrenci tutum ve davranışlarıyla ilgili önemli bilgiler vererek velilerimize uyum süreci ile ilgili önerilerde bulundular. Okul- aile işbirliğinin temel alındığı bu süreçte, velilerimizin yakın desteğinden kuşku duymadığımızı ifade ettiler.

“Uyum Programı” ile okulumuza başlayan öğrencilerimiz, hafta süresince öğretmen ve arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirecekler. Öğrenme sürecine aktif katılmayı oyun ve gözlem yoluyla öğrenecek, yaşantılarını renklendirecek deneyimlerle ailelerini ve bizleri gururlandıracaklar.

Tüm öğrencilerimize “Hoş geldiniz” diyor, kendilerini sevgiyle kucaklıyoruz.