Çağdaş, ilkeli ve Atatürkçü bir anlayışla nice nesilleri yaşama hazırlayan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak 2021-2022 yılı mezunlarımızı görkemli ve coşkulu bir törenle yeni yaşamlarına uğurladık. 21 Haziran 2022 Salı günü saat 19.00’da Okulumuz Spor Salonunda gerçekleşen törende mezunlarımız, üniversite sınavını başarıyla aşmış olmanın gururu ile geride pek çok güzel anıyı bıraktıkları okullarından ayrılmanın hüznünü bir arada yaşadılar.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL, Sağlık Kuruluşları Direktörümüz Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan ARAZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Nermin YENİKÖSE, Prof. Dr. Sayın Füsun EYİDOĞAN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri ÖZTÜRK, Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ ile Okul-Aile Birliği Başkanı ve üyelerimiz  törenimize katılarak bu mutlu günümüzü bizlerle paylaştılar.

Mezunlarımızın yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenimiz, Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM’ın öğrencilerimize sevgilerini ve başarı dileklerini dile getiren konuşmasıyla devam etti. Okul Müdürümüzün ardından, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, konuşmalarında; öğrencilerimizi kıvançla üniversite yaşamına uğurladıklarını ifade ederek Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarından mezun olmanın belli bir süreyi kapsayan bir nitelik değil,  ömür boyu yaşanacak bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL hocamız da; Türkiye Cumhuriyeti’nin çok güçlü temellere dayandığını, bu temellerin atılmasında en büyük emeğin en başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimize ait olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı.  “Sağlık-eğitim ve adalet” üçgeninde yükselecek memleketin özellikle “adalet” ilkesinin gençlere emanet edildiğini, gençlerin de bundan sonraki süreçte kararlarını titizlikle ve dikkatle almaları gerektiğini, okullarımızda edindikleri bilgi ve becerinin onlara yol gösterici olacağına inancını belirterek gençliğin görev ve sorumluluklarını bir kez daha hatırlattı.

Törenin en heyecanlı bölümü dereceye giren öğrencilerimizin açıklandığı andı. Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden dereceyle mezun olan öğrencilerimize ödülleri verildikten sonra, yaş kütüğüne çivilerini çakan Anadolu Lisesi birincimiz Berkay PAMUKOĞLU ve Fen Lisesi birincimiz İbrahim AYDEMİR, Başkent Ayşeabla ruhunun onlara kattığı ayrıcalıklı özellikleri belirttiler. Okul birincilerimiz, elde ettikleri başarıda ailelerinin, okullarının ve öğretmenlerinin önemini vurguladıkları konuşmalarında okullarına duydukları bağlılığı ve mezuniyet gururunu dile getirerek bizlere duygulu anlar yaşattılar.

Mezun olmaya hazırlanan öğrencilerimizden Elif TEMİZEL ve Yankı MECİT enstrümanları eşliğinde törenimize renk kattılar. Törenimizin sonunda Çınar Tümer TAŞÇI tarafından Atatürk’ün gençliğe güveni ve inancını belirten Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Öğrencilerimiz, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı Elif Banu BİÇER eşliğinde Cumhuriyetimize her zaman bağlı kalacaklarına söz vererek dile getirdiler.

Ayrıca 22 Haziran 2022 Çarşamba akşamı öğrencilerimiz Mezuniyet Balosunda bir araya geldiler. Mezuniyet heyecanıyla, kendilerine yuva olarak benimsedikleri okullarından ayrılıyor olmanın burukluğunu yaşayan öğrencilerimiz, yıl boyunca yoğun çalışmalarının yorgunluğunu doyasıya eğlenerek üzerlerinden attılar.

Mezunlarımıza, bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar dileriz.