ALTINDAĞ ÇOCUK MERKEZİNE SEVGİ GÖTÜRDÜK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Yabancı Dil Zümresi olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projesi kapsamında, iş birliği yaptığımız UNICEF ile Avrupa Birliği ortak kuruluşu olan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği “Al-Farah Altındağ Çocuk Merkezi”ni ziyaret ettik.  4 Ocak 2018 Perşembe günü yaptığımız ziyarette, okulumuz genelinde yürüttüğümüz 2. El Oyuncak Toplama Kampanyasında topladığımız oyuncakları, 6-13 yaş arasındaki Suriyeli mülteci çocuklara hediye ettik.

Ziyaretimiz sırasında okulumuz 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden Zeren KONUKSAY, Aslıcan MUNGAN ve öğretmenlerimizle birlikte mülteci çocuklarla tanışma, sohbet etme, oyun oynama ve içinde bulundukları durumu yakından gözlemleme imkânı bulduk.  Merkezde görevli olan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği yetkilisi Sayın Serhat BAĞLAR ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Sayın Burç TUNA’dan Türkiye’deki mülteci çocukların durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldık.

Ziyaretimiz süresince çocukların çok mutlu olduklarını gördük. Çocuklarla bu paylaşım içinde bulunmaktan bizler de çok keyif aldık. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde öncülük eden öğretmenlerimize ve oyuncak getiren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.