Altıncı sınıf öğrencilerimiz 12 Kasım 2022 Cumartesi, yedinci sınıf öğrencilerimiz ise 26 Kasım 2022 Cumartesi olmak üzere Türk kültür tarihinin seçkin simalarından Mevlana’nın şehri Konya’daydı.

Öğrencilerimiz, önce TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Merkezinin eğlenceli ve etkileşimli ortamlarında bilim ve teknolojiyle buluştular.

Yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Konya’nın geleneksel etli ekmeği ile keyifli bir öğle arası yaşayan öğrencilerimiz, daha sonra Tropik Kelebek Bahçesine doğru yola çıktılar. Tropik ülkelerden kırk beş farklı türde yaklaşık on bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede ayrıca, farklı hayvan türleri ve çok sayıda bitki türü ile tanıştılar.

Konya’nın Meram ilçesindeki “80 Binde Devr-i Alem Parkı” nda dinozorların devasa maketleri, çizgi film kahramanları ve Türk- İslam eserlerinin minyatürleri arasında zaman yolculuğuna çıktılar.

Selçuklu mimarisi bakımından zengin bir değere sahip olan Konya’yı tanıma fırsatı bulan ve gezi boyunca gönüllerince bir gün geçiren öğrencilerimiz; yönetici, öğretmen ve velilerine teşekkür ettiler.