AKADEMİSYEN, PSİKOLOG VE YAZAR PROF. DR. SAYIN ÜSTÜN DÖKMEN “AİLEDE VE OKULDA KALİTELİ İLETİŞİM” SÖYLEŞİSİ İLE OKULUMUZDAYDI

Okul Aile Birliklerimiz tarafından düzenlenen “Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim” konusundaki söyleşi, 23 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 18.00’da okulumuzda gerçekleştirildi. Prof. Dr. Sayın Üstün Dökmen’in konuk olduğu söyleşiye; 24. Dönem İzmir Milletvekili Sayın Mustafa Balbay, Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği üyelerimiz ve çok sayıda velimiz katıldılar.

Bilimsel kitapları ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları, romanları ve tiyatro eserleri bulunan Prof. Dr Sayın Üstün Dökmen, kaliteli iletişim konusunu hayatın içinden seçtiği örneklerle biçimlendirdi. Türk dilinin ahengini vurgulayan ünlü psikolog, diline ve tarihine sahip çıkmayan toplumların varlığını sürdüremeyeceğini, geçmişe bağlı kalmadan geleceği yapılandırmanın mümkün olmadığını vurguladı. “Adalet, nezaket, hayat enerjisi” anahtar sözcüklerinin kaliteli iletişimdeki önemine de değinen Sayın Dökmen, yaşama karşı sağlam duruşun sırları olarak nitelendirdiği değerleri konuklarla paylaştı.

Söyleşi tamamlandığında, hayata karşı farkındalığı artıran paylaşımları için Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç değerli konuğumuza teşekkürlerini ilettiler. Anaokulu- İlkokul- Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Gülşah Balbay ile birlikte, günün anısına özel bir belgeyi kendilerine takdim ettiler.

Paylaşımları için değerli konuğumuz Prof. Dr. Sayın Üstün Dökmen’e, Okul Aile Birliklerimizin değerli başkan ve üyelerine, tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.