Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri olarak 5 Kasım 2022 Cumartesi günü Bolu ve çevresine düzenlenen geziye katıldık. Gezi Tanıtma ve Turizm Kulübü olarak 36 arkadaşımız ve 4 rehber öğretmenimizle birlikte, sonbaharın doğada bıraktığı renkleri görmek, doğadaki değişimi izlemek üzere saat 07.00’de okulumuzun önünden yola çıktık. Batı Karadeniz’in en güzel köşelerinden biri olan Abant Gölü; çevresi, havası, tertemiz doğası ile hepimizi büyüledi.

Sonbaharın doğada bıraktığı renk cümbüşü eşliğinde göl kenarında yaptığımız keyifli yürüyüşün ve öğle yemeğinin ardından rehberimizden gölün oluşumu ve turizme katkıları hakkında bilgi aldık. Yöresel köy pazarını gezip yerel lezzetlerin tadına baktık. Çevrede yaşamını sürdüren türlerin doldurulmuş örneklerinin sergilendiği Tabiat Parkı Müzesi’ni, ardından da Bolu Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ettik. Tarihi ve kültürel yapılarının sergilendiği müzede rehberimiz bizlere, yörenin sadece doğal özelliklerini değil tarihi önemini de anlattı. Gezimizin son durağı yine bir doğa harikası olan Gölcük’tü. Göl çevresinde yaptığımız keyifli yürüyüş ve fotoğraf çekimi ile unutulmaz anılarımızı ölümsüzleştirdik.

Bu keyifli geziyi düzenleyen ve bizlere rehberlik eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve geziye katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.