“Nesilden nesle Cumhuriyet” ilkemizi yaşatmak üzere düzenlediğimiz etkinliklerden birini daha, 26 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 19.30’da okulumuzda gerçekleştirdik. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Ailesi olarak Atatürk’e olan bağlılığımızı muhteşem bir konserle dile getirdik.

Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Haldun Müderrisoğlu, Önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan Araz, Rektör Yardımcımız Sayın Füsun Eyidoğan, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, yöneticilerimiz, Okul Aile Birliği Başkan ve üyelerimiz, öğretmenlerimiz ve çok sayıda velilerimiz Cumhuriyet coşkumuza ortak oldular.

Konserimiz, müzik öğretmenlerimizin seslendirdiği eserlere tüm konukların katılımıyla adeta bir şölen havasında başladı. Ardından Prof. Dr. Sayın Şebnem Orhan, Dr. Sayın Selçuk Bilgin, Sayın Savaş Bilgin ve Solist Sayın Erdal Şen konserimizin değerli ekibi olarak sahne aldılar. Birbirinden güzel eserlerin icra edildiği muhteşem konserle, Cumhuriyet kazanımlarından olan sanatın evrensel dilini tüm konuklara yaşattılar. Konser finalinde sahne alan öğretmenlerimiz ise seslendirdikleri “İleri” marşı ile, geleceğin aydınlık yüzlerini yetiştiren eğitimciler olarak hoş bir seda bıraktılar.

Cumhuriyet Konserini düzenleyen yöneticilerimize, Okul Aile Birliği Başkan ve üyelerimize, değerli konuklarımıza ve bizlere muhteşem bir gece yaşatan çok sevgili sanatçılarımıza teşekkür ederiz.