Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 11.  sınıf öğrencileri olarak 29 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Antalya gezisine katıldık. Gezi Tanıtma ve Turizm Kulübü olarak 67 arkadaşımız ve 5 rehber öğretmenimizle birlikte, Antalya’nın Antik kentleri, şelaleleri, mavi bayraklı plajları ve yemyeşil doğasına doğru, yoğun akademik çalışmalarımıza kısa bir ara verip hem dinlenmek hem eğlenmek üzere Ankara’dan saat 07.00’da yola çıktık.

Yolculuğumuza, Konya Panoramik Şehir Turu ile mola verdik. İlkbaharın getirdiği renkler ve güzergâhımızda yaşanan iklim geçişlerini gözlemleyerek keyifli bir yolculuk sonucunda konaklayacağımız Amelia Beach Resort & Spa’ya ulaştık. Yerleşme ve otelin muhteşem doğasında zaman geçirdikten sonra akşam yemeği ile günü sonlandırdık.

30 Nisan Pazar günü, güne muhteşem bir kahvaltı ile başlayıp rehberimiz eşliğinde göz alıcı, ihtişamlı, etkileyici ve adeta mermere dantel gibi işlenmiş bir yapı olan Side Antik Kenti’ni ziyaret ederek geçmişe doğru yolculuğa çıktık. Tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir turun ardından otelimize dönüş yaptık. Bolca fotoğraf çekip yaşadığımız güzel anları ölümsüzleştirdik.

1 Mayıs Pazartesi günü otelimizin büyüleyici ortamında harika bir kahvaltı yaptıktan sonra öğle saatlerinde dönüş için hazırlıklarımızı yapıp Ankara’ya doğru, dinlenmiş, eğlenmiş ve motive olmuş bir şekilde yola çıktık. Keyifli bir yolculuğun ardından akşam 19.30’da Ankara’ya ulaştık.

Bu keyifli geziyi düzenleyen ve bizlere rehberlik eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve geziye katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.