29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLADIK

29 Ekim 2017 Cumartesi günü, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da, bir arada, coşku ve gururla Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutladık. Törenimize; Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALBAY ve eşleri, Başkent Üniversitesi önceki Sayın Kenan ARAZ, Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Abdülkadir VAROĞLU, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tas. ve Mim. Fak. Dekanı Sayın Adnan TEPECİK, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi önceki Dekanı Sayın Şeref MİRASYEDİOĞLU, Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Sayın Füsun EYİDOĞAN, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Türk Müzik Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Sayın Ali UÇAN, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Mezunlar Derneği Başkanı Sayın Taşkın TAHMAZ, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldılar.

Törenimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizin yüce anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM, 94 yıllık Cumhuriyetimizin kuruluş hikâyesine yer verdiği konuşmasında bu benzersiz hikâyedeki kahramanlara ve büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’e minnet ve şükranlarını iletti, Türk Gençliğine düşen görev ve sorumlulukların altını çizdi. Ardından Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet HABERAL’ın Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ’e gönderdikleri anlamlı mesaj okundu. Günün anlam ve önemini belirten öğrenci konuşması, şiir ve müzik dinletisinin ardından “Cumhuriyete Giden Uzun İnce Bir Yol” adlı dramada her biri ayrı bir yetenek ve beceri gösteren öğrencilerimiz, okudukları şiir, dans gösterileri ve hazırladıkları barkovizyon gösterimi ile Cumhuriyetimizin benzersiz kuruluş hikâyesini bizlere yaşattı. Törenimiz boyunca bandomuz, çaldığı marşlarla, okul koromuz da anaokulu öğrencileriyle söyledikleri şarkılarla büyük beğeni topladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarının her kademesindeki öğrencilerin yüreklerini koyarak hazırladıkları gösterilerle anlam ve değer buldu. Törene katılanların hep bir ağızdan söylediği İzmir Marşı ile Cumhuriyet coşkusu okul koridorlarımızda yankılandı.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izindeki Türk Gençliği olarak, “Cumhuriyet; bizim nefesimiz, yaşam sevincimizdir.” diyerek bir kez daha onurla, gururla ve coşkuyla Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak törenimizi sonlandırdık.

Yaşasın Cumhuriyet!