2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı, 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başladı. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak açılış törenimizde yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle buluştuk. Bizleri yalnız bırakmayan değerli konuklarımızla birlikte coşku ve kıvancı bir arada yaşadık.

Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörümüz Prof. Dr Sayın Ali Haberal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Nermin Yeniköse, Prof. Dr. Sayın Abdulkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz, Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Dilan Tiryaki katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Törenimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz, ebediyete intikal eden eğitim emekçileri adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Anaokulu öğrencilerimiz sınıflarına uğurlandıktan sonra Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, öğrencilerimizin heyecan ve coşkusunu yüreğinde hissettiğini belirtti. Sevgi, saygı ve güvenin var olduğu eğitim ortamımızı her geçen gün daha güçlü kıldığımızın altını çizen Sayın Erdinç, 21. yüzyıl okul modeline uygun bilince sahip, yaratıcı ve yenilikçi düşünebilen, kendine özgü öğrenme yollarını ve araçlarını kullanan çağdaş bireyler yetiştirmekten duyduğumuz gururu ifade etti. Prestijli ve entelektüel bir okul modeli olmayı, geliştirerek sürdüreceğimizi vurguladıktan sonra Atatürkçü düşünce ışığıyla beslenen köklü eğitim Kurumumuzu uluslar arası vizyonuyla aydınlatan başta Üniversitemizin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere; Sağlık Kuruluşları Direktörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Haldun Müderrisoğlu’na, Yönetim Kurulumuza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve güvenleri ile yanımızda olan velilerimize teşekkür etti.

Üniversitemiz Sağlık Kuruluşları Sayın Direktörü konuşmalarında, eğitim ve sağlık kurumlarımızda Atatürk değerlerinden asla ödün verilmediğinin altını çizdi. Tüm yönetici ve öğretmenlere emekleri için teşekkür etti. Okulumuzu tercih eden velilerimize güven duymalarını söyledi. Sosyal, bilişsel ve kariyer gelişimleri için çok çalışmaları gerektiğini öğütleyerek öğrencilerimize başarılar diledi.

Törenimizde, müzik öğretmenlerimiz sundukları “İşte Hayat” adlı eserle, dördüncü sınıf öğrencilerimizden Zeynep Barış ve Poyraz Varol okudukları şiirle, geçen yılki mezunlarımız adına Aybars Aksoy, Yankı Mecit ve İbrahim Aydemir köklü kültürümüze yakışan duruşları ve üniversiteye giriş başarıları ile gururumuz oldular. Latin danslarından oluşan grubumuzun sergilediği gösteri ise öğrencilerimizi kültür ve sanatla buluşturan etkinliklerimizden bir seçmeydi.

Beden Eğitimi öğretmenlerimizin çaldığı ilk ders ziliyle, öğretmenleri eşliğinde sınıflarına alınan tüm öğrencilerimizi, yeni öğretim yılının sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesi dileklerimizle sevgiyle kucaklıyoruz.