Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları sekizinci sınıf öğrencilerimizin “Ortaokula Veda, Liseye Merhaba” töreni, 19 Haziran 2023 Pazartesi günü saat 19.00’da okulumuzda yapıldı.  Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal,  Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Şakir Kaleli, Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Nermin Yeniköse, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, okul müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz mezuniyet coşkumuza ortak oldular.

Törenimiz, “Atatürk Gençleri” olarak hedeflerine başarıyla yürüyen öğrencilerimizin, öğretmenleri eşliğinde yerlerini almalarından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan Doyum konuşmalarında, ortaokulu başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi kutlayarak süreçte emek veren tüm öğretmenlere, Genel Müdürümüze, Üniversitemiz Üst Yönetimine ve her durumda yanımızda olan velilerimize teşekkürlerini iletti. Ardından performansları ile göz dolduran öğrencimiz Tuna Havur ve partneri Alya Baktır, sergiledikleri dans gösterisi ile gönüllerde yer ettiler.

Dereceye giren öğrencilerimize; Üniversitemiz Üst Yönetimi, Genel Müdürümüz ve okul müdürlerimiz tarafından plaketleri takdim edildi. Daha sonra ortaokul üçüncüsü olan öğrencimiz İpek Aydemir duygu ve düşüncelerini İspanyolca, ikinci olan öğrencimiz Şehbal Çelikten ise İngilizce ifade ederek büyük alkış aldı. Yaş kütüğüne isim plaketini çakan ortaokul birincimiz Ayda Coşkun,  yaptığı kurumsal değerlerimizi ifade eden konuşmasıyla hepimizi gururlandırdı. Okul Aile Birliği üyelerimizden Sayın Betül Aktaş, dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.  “Orkestra ve Bando” öğrencilerimiz, şefleri ile birlikte aldıkları plaketlerin ardından muhteşem bir dinleti ile izleyenleri coşturdular. Öğrencilerimizden Mina Kaleli ile Deniz Erçetin’in İngilizce diyaloğu, Ahmet Özgür Bostancıoğlu’nun Almanca konuşması, farklı dillerde ifade edilen duygu ve düşüncelerin içtenliğine örnek oldu. “Flama Devir Teslim” inden sonra öğrencilerimizden Dalya Coşkun ve Melis Bakır şarkıları ile törenimize renk kattılar.

Törenimiz, yönetici ve öğretmenlerinden başarı belgelerini alan öğrencilerimizin aileleri ile birlikte fotoğraf karelerine yansıyan mutluluk tablolarıyla devam etti. Step- Aerobik dalında Türkiye birincisi olan Yıldız Kız takımımızın gösterisi ise görülmeye değerdi. Ardından öğrencilerimiz Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı ile mezuniyetlerini perçinlediler. Püskül Değişimi ve Kep Fırlatma seremonisinin ardından bir üst kademeye geçmenin coşkusunu yaşadılar.

Öğrencilerimizi yürekten kutlar, tüm öğretmenlerimize ve konuklarımıza teşekkür ederiz.