2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL ÖNCESİ

ÖĞRETMEN KURA ÇEKİMLERİMİZİ YAPTIK.

Okulumuz, 12 Ağustos 2020 tarihinde, Türk Standartları Enstitüsü ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanan, Türkiye’de ilk özel okul olma ayrıcalığı ile kurum kültürümüzü oluşturan değerlere bir yenisini daha ekledi. Eğitim kurumlarında hijyen koşullarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol belgelendirme programı koşullarının uygunluğu çerçevesinde 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı çalışmalarına başladı.

Bu esaslar doğrultusunda, Anaokulumuz 4 yaş grubu öğrenci velilerimiz, 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü okulumuzda yönetici ve öğretmenleriyle tanıştılar, öğretim yılı sürecince yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirildiler. 5 yaş grubu için  kura çekimi ise 25 Ağustos 2020 Salı günü saat 17.30 da okul bahçemizde yapıldı.

Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç açış konuşmalarında, yaşadığımız süreçte kurum olarak aldığımız önlemler ve uygulamalarla hak kazandığımız ‘Okulum Temiz Belgesi’  hakkında bilgi vererek eğitim felsefemizi oluşturan en önemli hususun “Sevgi ortamı içerisinde hayat için öğrenmek” olduğunu vurguladı. Bu süreçte her zaman olduğu gibi destekleriyle yanımızda olan Üniversitemize, okulumuz ailesinde yer alan velilerimize, yönetici, öğretmen ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ettiler. Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda Evren ise ‘Hoş geldiniz’ içerikli konuşmalarında, pandemi sürecinde okul_aile işbirliğinin önemine dikkat çekerek bu birlikteliğin daha da önem kazandığını vurguladı. Ardından,  okulumuz Rehber Öğretmeni Sayın Selin Uzun ‘Okula Uyum’ konulu paylaşımında, süreci doğru yönetme konusundaki özenin önemli olduğunu önemle belirtti. Kura çekiminden sonra öğretmenlerimiz, sınıflarında velileri ile bilgilendirme toplantısı yaptılar.

31 Ağustos 2020 Pazartesi günü uyum programı dahilinde okula başlayacak olan Anaokulu öğrencilerimize, velilerimize, yönetici ve öğretmenlerimize başarılarla dolu, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı dileriz.