Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak, sürdürdüğümüz uzaktan eğitim sürecinin ikinci dönemine, tüm yurdumuzda olduğu gibi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başladık. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 01 Mart 2021 için planlanan yüz yüze eğitim sürecini de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde bizler, öğrencilerimizi motive ederek kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olduk. Yaşamla ilişki kurabilecekleri aktiviteleri, konuları ve örnekleri derslerimizde temel aldık. Bireysel farklılıklar göz önüne alınarak planlanan çalışmalarda her öğrencimiz; görüldüğünü, kendisine saygı duyulduğunu ve sınıfının bir parçası olarak değerli olduğunu hissederek derse katıldı. Kendi bakış açılarını sınıf kuralları çerçevesinde ifade eden öğrencilerimiz, ders dışında da öğretmenleri ile iletişim kurup beklentilerine birlikte çözüm buldular. Kendilerine verilen ödev ve projelerde yeterince çaba gösterdiler, hangi amaçla çalışmaları gerektiği konusunda aydınlatıldılar, konu ile ilgili kazanımlarını içselleştirdiler. Değerli velilerimizin işbirliği konusundaki olumlu katkıları, öğrenci ve öğretmenlerimizi bu süreçte daha güçlü kıldı.

Sevgili öğrenciler, biliyoruz ki yüz yüze eğitimin başlayacağı günleri sizler de bizim gibi sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Sürecin tüm zorluklarını aşarak bir araya gelmek ortak beklentimiz;  hepimiz bu dönemde uyulması gereken kuralları harfiyen yerine getiriyor, sağlığımızın her şeyden önemli olduğu bilinciyle evde ya da okulda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları ailesinin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri olarak yüz yüze eğitim sürecini sağlıklı, mutlu ve başarılı kılmak üzere hazırız. İster yüz yüze ister uzaktan eğitim olsun sevgili öğrenciler, “2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı” ikinci döneminin sağlıklı ve mutlu geçmesini diliyor, çok başarılı olacağımız inancıyla hepinizi sevgiyle kucaklıyoruz.