2017- 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ AÇILIŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLADIK

18 Eylül 2017 Pazartesi günü, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının açılışında yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle okulumuzda buluştuk. Törenimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımızla aynı coşkuyu ve kıvancı birlikte yaşadık.

CHP İzmir Milletvekili Sayın Mustafa BALBAY ve eşleri, Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Üyeleri, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sayın Ali HABERAL, Önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan ARAZ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdulkadir VAROĞLU, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri ÖZTÜRK, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Sadegül AKBABA ALTUN, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sayın Füsun EYİDOĞAN, İnşaat Daire Başkanı Sayın Mustafa BİRBEN, Bilim ve Danışma Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Sayın Ali UÇAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Celal YILDIRIM ve Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın TAHMAZ katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Törenimiz; Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmenimiz Atatürk, Türk büyükleri ve ebediyete intikal eden eğitim gönüllülerimiz ile ülkemizin her köşesinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Devlet Opera ve Balesi Solisti Sayın Erdal ŞEN’in seslendirdiği İzmir Marşı eşliğinde Anaokulu öğrencilerimizi yormamak amacıyla ilk dersleri için uğurlarken, tüm konuklarımız coşkumuza ortak oldular.

Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ açılış konuşmalarına, öğrencilerimizin heyecanını paylaştığını ifade ederek başladı. Sosyal gelişim ve akademik başarının birlikte yürütülmesi esas olan Kurumumuzda sevgi, saygı ve huzurun temel alındığını, Atatürkçü düşünce ışığıyla beslenen köklü eğitim anlayışımızın giderek artan sosyal, bilimsel, kültürel ve sportif başarılarla taçlandığını vurgulayan Sayın Erdinç Üniversitemizin Kurucusu Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal’a, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, Yönetim Kurulumuza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve güvenleri ile yanımızda olan velilerimize teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal da konuşmalarında akılcılık ve bilimin ışığında hizmet veren kurumlarımızda Atatürk değerlerinden asla ödün verilmediğini belirterek; tüm yönetici, öğretmen ve Kurumumuzu tercih eden velilerimize teşekkür etti, öğrencilere başarılar diledi.

Kurucu Rektörümüz Prof Dr. Sayın Mehmet Haberal’ın, 2017 2018 Eğitim Öğretim Yılı için gönderdikleri kutlama mesajı okunduğunda yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize olan güven dolu ifadeleri bizleri onurlandırdı. Bizler de kendilerine sevgi, saygı ve şükranlarımızı sunarız.

Okula başlamanın sevincini ve heyecanını yaşayan birinci sınıf öğrencilerimizin şiiri, geçen yıl Türkiye şampiyonu olan Step Takımımızın gösterisi, Lise öğrencilerimizin sunduğu halk oyunlarımızdan örnekler özlediğimiz sosyal etkinliklerimizden seçmelerdi. Mezun öğrencilerimizden Fen Lisesi birincimiz Ece Döner’in konuşmaları ise büyük, başarılı ve mutlu bir aile olduğumuzun ifadesi gibiydi. İlkokul Müdür Yardımcımız Sayın Semra Berkin’in umut dolu şiiri ve Gençlik Marşı eşliğindeki muhteşem bayrak gösterimizin ardından, yeni öğretim yılının ilk zili çaldı ve öğrencilerimiz, öğretmenleri ile birlikte sınıflarına alındılar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizler de, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesi dileklerimizle tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyoruz.