2017- 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL SEMİNERİNDE KIZILCAHAMAM PATALYA TESİSLERİMİZDEYDİK

2017- 2018 Öğretim Yılı Eylül seminerinde, Adana Özel Başkent Okulları ile Kızılcahamam Patalya Tesislerimizde buluştuk. Tüm yönetici ve öğretmenler olarak, Başkent Üniversitesi bünyesinde kocaman ve mutlu bir aile olmanın ayrıcalığını yüreğimizde hissettik.

07-08 Eylül 2017 tarihlerinde İlkokul ve Anaokulu, 14-15 Eylül 2017 tarihlerinde ise Ortaokul ve Lise öğretmenlerimizle bir araya geldiğimiz kendi tesisimizde, alanında uzman eğitimciler ve akademisyenlerle birlikte olduk. İki ayrı haftada gerçekleştirdiğimiz seminerin açılışı Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Sayın Hilal Erdinç ve Adana Özel Başkent Okulları Genel Müdürü Sayın Zuhal Yenisolak tarafından yapıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Erdinç konuşmalarında, değişimin günümüzün sihirli kelimelerinden birisinin olduğunun altını çizerek bireysel ve kurumsal gelişimin önemine değindi. Büyük ve güçlü bir aile olmanın kıvancı ve güvenini vurgulayarak Adana Özel Başkent Okullarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Adana Özel Başkent Okulları Genel Müdürü Sayın Yenisolak da aynı memnuniyeti belirttikten sonra, daha nice yıllarda ortak değerleri birlikte hayata geçireceğimize olan güvenini vurguladı. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali Haberal ise konuşmalarında; kurumlarımızda halen yaşanmakta olan akademik, kültürel ve spor başarılarına dikkat çekerek tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti. Başkent Üniversitesi çatısı altında gerçekleştirilecek yeni süreçlerin, deneyimli ve sağduyulu eğitimciler tarafından başarıyla yerine getirildiğine olan güvenin altını çizdi.

İki hafta bizlerle paylaşımda bulunan değerli akademisyenlerimiz, farklı görüş ve değerlendirmeleriyle seminer sürecine katkı sağladılar. Eğitmen Sayın Haluk Gürel “Başaran Ekip Çalıştayı”nda, nazik ve pozitif yaklaşımı ile gönüllere taht kurdu. Yaşam kalitesini yükselten profesyonel uygulamalarla bulunduğumuz ortamı daha keyifli ve sağlıklı kıldı. Prof. Dr. Sayın Orhan Derman, “Öteki Yaratarak Kimlik Oluşturmanın Yıkıcılığı” konusunda çarpıcı örnekler verdi. Ötekileştirmeden yaklaşılan tutumların kimlik gelişimindeki olumlu yönlerini vurguladı. Prof. Dr. Sayın Doğan Kökdemir de “Sahte Bilimlerin Kıskacında Eleştirel ve Yaratıcı Düşünmeyi Öğretmek” konusuyla ilgili bilgi aktarımında bulundu. Bilgiyi etkili biçimde değerlendirme ve kullanma konusunda eleştirel düşünmenin yadsınamaz olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Servet Özdemir ise “Etkili Öğretmen Olmanın Özellikleri” konusundaki görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Seminer çalışmaları dışında bir arada olduğumuz tüm ortamlardaki paylaşımlarımızdan, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla ve Adana Özel Okulları olarak büyük keyif aldık. Zümre çalışmaları ve yemek paylaşımlarında ortak düşüncemiz; huzur, güven ve gurur duyduğumuz Kurumumuzu her koşulda daha ileriye taşımak oldu. Bu vesileyle Başta Kurucu Rektörümüz ve Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, Genel Müdürlerimize ve değerli akademisyenlerimize teşekkür ederiz.