2, 3, 4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İçinde bulunduğumuz süreç tüm öğrencileri, ailelerini, eğitim kurumlarını ve eğitimcileri yakından ilgilendirmektedir. Özellikle okul çağında olan tüm öğrencilerin fiziksel ve ruhsal sağlığı, hepimiz için yadsınamaz bir önem taşımaktadır.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizler, yaşama anlam kazandıran eğitim öğretimi, pandemi dönemine uygun biçimde “öğrenci, okul, aile” bütünlüğünü temel alarak sürdürdük. En baştan itibaren sürecin gerektirdiği işleyişle üst düzey önlemler aldık, öğretim programı stratejilerimizi ve faaliyetlerimizi öğretmen, öğrenci ve velilerimizle iletişim bütünlüğü dahilinde paylaştık. Başarıyla tamamladığımız Mart sürecinde velilerimizin desteği bizleri daha güçlü kıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılı başında; Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda Eylül döneminde yüz yüze eğitime başlayan Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerimiz, okula başlamanın tarifsiz mutluluğu içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Şimdi bu mutluluğa,12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimiz de ortak oldular. Bu düzeydeki öğrencilerimiz haftada iki gün olmak üzere 30’ar dakikalık altı ders saatini, öğretmenleriyle birlikte okulda değerlendirecekler. Kalan günler için planlanan uzaktan öğretim önceden olduğu gibi titizlikle devam edecek. Sabah ve öğleden sonra farklı gruplar olmak üzere maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun biçimde yaşanacak olan okul ortamı, teneffüs saatleri için planlanan temassız oyun ve etkinliklerle daha da şenlenecek.

Sevgili öğrenciler, sizler okulunuzu nasıl özlediyseniz bizler de sizleri çok özledik. Unutmayın ki varlığınızla anlam kazanan okulumuzda güvendesiniz. Tüm yönetici, öğretmen ve çalışanlarımızla yeni dönemi en sağlıklı şekilde tamamlamanız için varız.

Hoş geldiniz! İnanıyoruz ki çınlayan kahkahalarınız her şeyin üstesinden gelmek için bizlerin de enerjisi olacak. Hepinizi ve tüm öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle sevgiyle kucaklıyor, desteklerinden dolayı değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.