“VEFA MUN” KONFERANSINA KATILDIK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 12-15 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşen  “Vefa Lisesi Model United Nations” konferansına katıldılar. Üçüncü kez katıldıkları konferansta kulüp danışman öğretmenimiz Sayın Ersan MAVİLİ rehberliğinde çalışmalarını tamamlayarak okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Etkinliğe katılan arkadaşlarımız; Rüzgâr KARAKOÇ, Mustafa Kemal ÖZ, Boran Ata TÜRKDEMİR, Göktürk SAĞIR, Alara HASALTUNTAŞ,  Doğa KORKEM, Batuhan ODMAN, Neşe Sude SABAN, Zeynep DOĞRUYOL, Ada Naz FİLİZ, Dolunay CAŞKURLU, Murat Ali ALEMDAR, İpek ASLAN ve Gül Deniz SUGÜNEŞ DISEC, SOCHUM, CELAC, JCC ve Historical Trusteeship Council gibi çeşitli komitelerde görev alarak ülkeleri en güzel şekilde temsil ettiler. “CELAC” Özel komitesinden Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ , “SOCHUM” komitesinden Boran Ata TÜRKDEMİR ve Ali Murat ALEMDAR “Honourable Mention” ödülünü aldılar.“CELAC” Özel komitesinden Zeynep DOĞRUYOL ve “SOCHUM” komitesinden Doğa KORKEM  “Outstanding Delegate” ödülünü ve “JCC” Özel komitesinden Göktürk SAĞIR “Best Delegate” ödülünü almaya hak kazandılar.

Model Birleşmiş Milletler konferansında arkadaşlarımız yeni ve güzel arkadaşlıklar kurarken sorunları çözerken barışçıl yollar arama becerisi de kazandılar. Ayrıca,  tüm dünyayı ilgilendiren sosyal sorunlar hakkında bilgi edinerek siyasi ve sosyal alanlarda daha fazla birikim sahibi olma şansını yakaladılar. Her şeyden önemlisi yabancı kaynaklardan edindikleri bu bilgi ve birikimi, İngilizce konuşup düşünüp yine İngilizce dile getirdiler.

Katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, daha farklı ve güzel paylaşımlarla dolu yeni konferanslarda yeniden buluşmayı diliyoruz.