“UYUM HAFTASI”NA BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ FARKINDALIK EĞİTİMİ İLE OKUL YAŞAMINI OLUŞTURAN DEĞERLERİ KEŞFETTİLER

Okulumuzda, 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2018 Pazartesi günü “Birinci ve Beşinci Sınıf” öğrencilerimiz için başladı. Yönetici, öğretmen ve velileriyle birlikte büyük bir coşku yaşayan öğrencilerimiz, okul yaşamına başlamanın heyecanını ve gururunu paylaştılar.

Birinci sınıf öğrencilerimizin “Uyum Haftası” töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından drama öğretmenimiz Sayın Selin Tümer’in sunumuyla, “1. Sınıf” öğretmenlerimizin şubelerini belirlemek üzere kura çekimine geçildi. İlk kurayı çeken Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç’in “Hoş geldiniz” konuşmaları ile Uyum Haftamız başladı. Daha sonra gönüllü velilerimizin kura çekimleriyle devam eden programımızda, öğretmenlerimizin şubelerinin belirlenmesi tamamlandı. Öğrencilerimizin, öğretmenleri ile birlikte coşkuyla sınıflarına alınmalarının ardından, geleneksel yapımızın yanı sıra ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarımızın yer aldığı sinevizyon gösterisi izlendi.

İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen konuşmalarında; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dilekleriyle birlikte sevgi ve güven ortamının temel alındığı okulumuzda Atatürk ilke ve devrimleri ışığında verilen eğitim öğretimin, sosyal ve kültürel etkinliklerle desteklendiğini vurguladı. Ardından 1. ve 2. sınıflardan sorumlu Müdür Yardımcımız Sayın Gözdem Hancıoğlu; öğrencilerimizin duygu, düşünce,  ilgi ve seçimleri göz önüne alınarak planlanan eğitim öğretim sürecimizin işleyişi hakkında velilerimizi bilgilendirdi. İşletme Müdürümüz Sayın Uğur Saat ise “Okulumuzsa Servis Hizmeti ve Güvenlik” konusunda aydınlatıcı bilgiler sundu.

Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem Bottomley,  “Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi”;  Uzman Psikoloğumuz Sayın Aslıhan Erk ise “Okula Uyum ve 1. Sınıf Süreci”” konusunda velilerimizi aydınlattılar. Ardından sınıflara yönlendirilen velilerimiz, öğrencilerimizin ilk günkü coşku ve heyecanına ortak oldular.

Birinci sınıf öğrencilerimiz Uyum Haftasında öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanışacak; oyun, şarkı, el becerisi ve resim etkinliklerinde kendilerini keşfederek birbirleriyle kaynaşacaklar. Okulumuzun temel ilkelerini içselleştirecek, güvenli bir ortamda bulunmanın huzurunu ve kendilerini ifade edebilmenin gururunu yaşayacaklar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Ailesi olarak tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor, velilerimize teşekkür ediyoruz.