“UYUM HAFTASI”NA BAŞLAYAN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN COŞKUSU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Anaokulu öğrencilerimiz, 11 Eylül 2018 Salı günü, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına ilk adımlarını attılar. Okula başlamanın coşkusunu aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte yaşadılar.

Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Üç yaş grubu öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte sınıflarına alınmalarından sonra Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, dört yaş grubu için ilk kura çekimini gerçekleştirdi; ardından  “Hoş geldiniz” konuşmaları ile Anaokulumuz için “Uyum Haftası”nı başlattı.

Dört yaş ve beş yaş gruplarıyla ilgili öğretmenlerimizin şube belirlemelerine, gönüllü velilerimiz tarafından yapılan kura çekimleri ile devam edildi. Öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde coşkuyla sınıflarına uğurlanırken, sergiledikleri tutum ve davranışlarıyla ailemizin minik üyeleri olarak gurur kaynağımız oldular.

Kurumsal yapımız ile ulusal ve uluslar arası düzeydeki başarı görüntülerimizden oluşan sinevizyon gösterisi, velilerimiz tarafından ilgiyle izlendi. Anaokulu Müdürümüz Sayın Melda EVREN konuşmalarında, eğitimimizle ilgili temel ilkeler ve uyum sürecinde uygulanacak oryantasyon programı hakkında bilgi verdi. Öğrenci kişilik gelişiminin sevgi, saygı ve oyunun temel alındığı etkinliklerle sağlandığını, ”Sevgi Temelli Erken Çocukluk Eğitimi” adıyla uygulanan programın proje tabanlı ve sanat ağırlıklı bir içerikle zenginleştirildiğini vurguladı. Yabancı Diller Koordinatörümüz Sayın Meltem BOTTOMLEY ise Anaokulumuzda uygulanacak yabancı dil programı ile ilgili velilerimizi aydınlattı.

Rehber Öğretmenimiz Sayın Selin UZUN, öğrenci tutum ve davranışlarıyla ilgili velilerimize önemli bilgiler vererek uyum sürecini hep birlikte daha verimli kılmak için önerilerde bulundu. Okul- aile işbirliğinin temel alındığı okul sürecinde velilerimizin yakın desteğine dikkat çekerek bu konuda kendilerine olan güvenimizi vurguladı.

Uyum Haftasına başlayan öğrencilerimiz, hafta süresince öğretmen ve arkadaşlarıyla keyifli zaman geçirecekler. Öğrenme sürecine aktif katılmayı oyun ve gözlem yoluyla öğrenecek, yaşantılarını renklendirecek deneyimlerle ailelerini ve bizleri gururlandıracaklar.

 Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor, velilerimize teşekkür ediyoruz.