ULUSLARARASI İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI ‘NDA 27 ÖĞRENCİMİZ GOLD SERTİFİKASI ALDI

21 Aralık 2018 tarihinde Kanada Eğitim Bakanlığı ile okulumuz arasında imzalanan akademik ortaklık protokolü gereğince, bizlere Kanada’da bir ay, bir dönem ya da bir yıl boyunca okuma imkânı sağlayan programın ilk basamağı olan Uluslararası İngilizce Seviye Belirleme Sınavına (PLEP) elli öğrencimiz katıldı. Sınavlarımız, Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlandı ve Ankara ofisinde görevli olan yetkililer tarafından okulumuzda uygulandı.

03 Ocak 2019 tarihinde PLEP sınavının detaylı sonuçlarını gösteren sınav sonuç raporumuz ve “Avrupa Dil Pasaportu Standartları”na uygun iki yıl geçerliliği olan PLEP sertifikalarımızı Okulumuz Genel Müdürü Sayın Hilal ERDİNÇ, Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM ve İngilizce öğretmenimiz Sayın Oya YÜKSEL’in elinden aldık. Gold, Silver ve Blue olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenen sertifikaları almak bizleri çok mutlu etti. Yirmi yedi arkadaşımız üstün başarı derecesini simgeleyen Gold sertifikanın sahibi olurken, on yedi arkadaşımız Silver ve altı arkadaşımız da Blue sertifika sahibi oldular.

Uluslararası Programlar Uzmanı Sayın Elif BULUT, bizlere ve okul yöneticilerimize üstün başarımızdan dolayı teşekkürlerini sunarken İngilizce seviyemizin çok iyi olduğunu ayrıca bu başarıda okulumuzda uygulanan İngilizce programının ve okulumuzun bizlere sunduğu imkânların büyük katkısı olduğunu belirttiler.

Ortak bir eğitim protokolü imzalayarak bizlere yurt dışında eğitim alma fırsatı sunan yöneticilerimize ve İngilizce sınav başarımızda emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.