ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, düşüncelerimizin eşsiz lideri, ulusal kahramanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi deyimiyle “naçiz vücudunun” aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde 10 Kasım 2019 Pazar sabahı saygı ve özlemle andık.

Törenimiz, saat 09. 05 geçe saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Büyük bir sevgi ve minnetle gerçekleştirdiğimiz Ata’ya Saygı yürüyüşü ile çiçeklerimizi Atatürk büstü önüne bıraktık. Törenimiz, okulumuz spor salonunda öğrencilerimizin hazırladığı anma programı ile devam etti. Ortaokul Müdürümüz Sayın Canan DOYUM, yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in;  çağdaşlaşmanın, özgürlüğün, eşitliğin, aydınlanmanın anahtarı olduğunu vurguladı. Dünya lideri olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e sevgi, saygı ve minnet duygularını dile getirip her koşulda ilke ve inkılapları ışığında gösterdiği hedeften ayrılmayacağımızı vurguladı.

Ardından okul koromuzun söylediği şarkılarla duygulandık, drama grubunun hazırladığı ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizin de katkı sağladığı  “Atatürk” adlı gösteri ile belki de şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız yönleriyle Atamızı bir kez daha hayranlıkla tanıdık. Programımız, Müzik öğretmenlerimizin seslendirdiği şarkılardan sonra lise öğrencilerimizin vals ve modern dans gösterileri ile sona erdi.

Düşünceleriyle ve eserleriyle bizlere her zaman yol gösteren,  Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzleşmeyi başaran büyük Atatürk! Bu vatan var oldukça, son nefesimize kadar emanetine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.