SEKİZİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ MEZUNİYET TÖRENİNDE “GURUR TABLOMUZ” OLARAK GÖNÜLLERE YERLEŞTİ

2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı 8. sınıf öğrencilerimiz, 09 Haziran 2018 Cumartesi günü  okulumuzda yapılan görkemli bir törenle mezun oldular.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal, önceki Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Kenan  Araz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Abdülkadir Varoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri Öztürk, Üniversitemiz Koordinatörü Prof. Dr. Sayın Şeref Mirasyedioğlu, Genel Müdürümüz Sayın Hilal Edinç, Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Gamze Aliefendioğlu, Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın TAHMAZ, okul müdürlerimiz, yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve diğer konuklarımız katılımları ile törenimizi onurlandırdılar.

Mezuniyet Törenimiz, öğrencilerimizin tören yürüyüşüyle yerlerini almalarından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürümüz Sayın Canan Doyum açılış konuşmalarında, okul olarak yaşadığımız gururu ve coşkuyu dile getirdi. Ardından Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, kurumsallığı ile nesilden nesle güçlenerek gelişen Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak bizlere bu gururu yaşatan başta Üniversitemiz Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal olmak üzere; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ali Haberal’a, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilere ve velilerimize teşekkür etti. Gurur tablomuz olan öğrencilerimizi kutlayarak bundan sonraki süreçte de aynı seçkin davranışlar ve akademik başarılarla yüz akımız olmayı sürdüreceklerine olan inancını vurguladı.  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ise çağdaş Türkiye’yi biçimlendirecek olan öğrencileri, yöneticileri ve öğretmenleri, velilerimizi kutladılar.

Törenimizin devamında ortaokulumuzu dereceyle bitiren öğrencilerimiz; sırasıyla diploma ve ödüllerini Üniversitemiz Yöneticileri, Genel Müdürümüz ve Okul Müdürlerimizden aldıktan sonra duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştılar. Ortaokul birincisi öğrencimiz İbrahim Aydemir yaş kütüğüne isim plaketini çakarken, okulumuzun değerlerine sahip çıkmanın gururu yüzüne yansıdı. Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Gamze Aliefendioğlu ve Mezunlar Derneği Başkanımız Sayın Taşkın Tahmaz dereceye giren öğrencilerimize plaketlerini ve armağanlarını verdikten sonra duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Tören süresince aralarda yer alan flüt, keman gitar dinletileri ile orkestramızın seslendirdiği eserler gurur tablomuzun sanatla bütünleştiği anlar oldu.

Bandomuza uzun yıllar emek veren 8. sınıf öğrencilerimiz plaketlerini Bando Şefimizden aldılar. “Flama Teslim” töreninde 8. sınıf öğrencilerimiz, sorumluluğunu onurla taşıdıkları Okul Flamasını 4. sınıf arkadaşlarına teslim ettiler.

Daha sonra diplomalarını ailelerinin eşliğinde öğretmenlerinden alan öğrencilerimizin coşkusu, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” ve “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı okuduktan sonra sonra püskül değişimi ve kep fırlatma seramonisinde  görülmeye değerdi. Ayrıca, 11 Haziran 2018 Pazartesi akşamı Gölbaşı Patalya Tesislerimizdeki Mezuniyet Balosunda öğretmenleriyle bir araya gelen öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler.

Gururla mezun ettiğimiz tüm öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyor, mezuniyet coşkumuzu paylaşan konuklarımıza teşekkür ediyoruz.