“ÖZGÜR PENCERE ÖYKÜ YARIŞMASI”NDA ÖĞRENCİLERİMİZ OKULUMUZA ÜÇ ÖDÜL BİRDEN KAZANDIRDILAR

Özgür Pencere Çocuk Edebiyatı Grubu, 2003 yılında ulusal boyutta başlattığı ve yaygınlaştırdığı öykü yarışması ile “yeteneklerin özgür bırakıldığı” bir ortam sunuyor. Bu yıl farklı okullardan 1300’den fazla öykünün değerlendirildiği yarışmada;

*Anadolu Lisesi 12/B sınıfı öğrencilerimizden Ece Durmazer’in eseri, “Özgür Pencere Genç Kalem Öykü Yarışması”nda üçüncü olmuştur.

*7/B sınıfı öğrencilerimizden Elif Asel Ünver, 7- 8. sınıflar kategorisinde “Kimseye Söylemeyin!” adlı öyküsüyle “Dil ve Anlatım Özel Ödülü” nü almıştır.

*5 ve 6. sınıflar kategorisinde ise “Kanatsız Melek” adlı öyküsüyle, 5/D sınıfı öğrencimiz Gökçe Kaymakçı “üçüncülük” ödülünü kazanmıştır.

Gülten Dayıoğlu ve Feyza Hepçilingirler gibi usta kalemlerin yer aldığı jürinin değerlendirmesi sonucunda ödül alan yazılar 15. kez kitaplaştırılmaktadır. Kitap, yurdun her köşesine ulaştırılırken elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hediye paketleri iletiliyor.

Katılan tüm öğrencilerimizi yürekten kutlar, onların düşünceleri ile düşlerini kalıcı kılmada ve başkalarına ulaştırmada destek oldukları için “Özgür Pencere Öykü Grubu”na  teşekkür ederiz.