OTİZM BİR EKSİLİKLİK DEĞİL, FARKLILIKTIR

Otizm, iletişim ve sosyal etkileşim sorunları, kısıtlı ilgi alanları ve tekrarlayan davranışlarla ortaya çıkan bir farklılık olup otizme; her çeşit toplumda, ayrı coğrafyalarda ve ırkta rastlanabilmektedir.

Öğrencimiz, 5-D sınıfından Ahsen Ece Şen, proje çalışması kapsamında okulumuza komşu olan “Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim Uygulama Merkezi”ne ziyarette bulundu. Burada eğitim gören çocukların ihtiyaçları hakkında aileleri ve öğretmenleri ile görüştükten sonra, en önemli beklentinin “otizmli çocukların diğer çocuklarla kaynaşması” olduğunu belirledi.

Okulumuzda, toplum hizmeti kapsamında yürütülen projeye iki yenisi daha eklenerek konu hakkındaki çalışmalar genişletildi. Konferans Salonumuzda, “Otistik Çocuklar Haftası”na rastlayan 03 Nisan 2019 Çarşamba günü, Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören çocuklara yer verildi. Öğrenciler, söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla salonda bulunan herkesi duygulandırdılar.

Öğrencilerimize ve konuk öğrencilerimizin ailelerine sunulan etkinlik, hayatın paylaşılınca daha yaşanılabilir kılındığına anlamlı bir örnek oldu. Paylaşım, sevgi, saygı ve sabır gibi insani değerler gönülleri birleştirdi.