OKULUMUZDA YAPILAN MESLEK TANITIM FUARINDAN SONRA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİK

Motivasyonumuzu artırmak, hedeflediğimiz bölümler hakkında daha somut bilgiler edinmemizi sağlamak amacıyla Başkent Üniversitesi iş birliği ile okulumuzda “Üniversite ve Meslek Tanıtım Fuarı” düzenledik.

     Fuarda, Başkent Üniversitesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren fakültelere bağlı bölümler tarafından kurulan stantlarda alanında uzman isimlerden bölüm ve mesleklere ilişkin konular hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı bulduk. Böylece ilgi duyup yönelmeyi düşündüğümüz meslekleri daha yakından tanıyıp mesleklerin bilinmeyen yönlerini keşfettik.

“Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Anadolu ve Fen Lisesi” 12.sınıf öğrencileri olarak 03.03.2020 Salı günü de sınav hazırlıklarımızı daha bilinçli yürütme; üniversite kültürü, olanakları, bölümleri, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmek amacıyla Başkent Üniversitesine düzenlenen bir geziye katıldık.

Geziye, Üniversitemizin kampüsünü ve kütüphanesini gezerek başladık. Tanıtım filmini izledikten sonra Sayın Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nermin Özgülbaş’dan Üniversitemizin bize sağladığı eğitim-öğretim olanakları ve bursluluk koşulları ile ilgili bilgiler edindik, bölümlerle ilgili merak ettiğimiz sorulara cevaplar bulduk. Bilgilendirmeden sonra ilgi duyduğumuz mesleklere göre gruplara ayrılarak bölümleri yerinde görme fırsatı yakaladık. Üniversitemizde geçirdiğimiz keyifli dakikaların ardından öğle yemeğimizi yedikten sonra kampüsten ayrıldık.

Gün boyunca bizi güler yüzle karşılayan Üniversite yönetimine, öğretim üyelerine ve tanıtım ofisi personeline teşekkür ederiz.