OKULLARIMIZ, ” BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL”BELGELERİNİ ALDI.

 Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında temizlik, sağlığa uygunluk, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda teşvik edilmesini, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılmasını, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, okul ortamının geliştirilmesini ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlayan “Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi” belge töreni 6 Eylül 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Törende okullarımız; Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anaokulu, İlkokulu, Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak ayrı ayrı belgelerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 2006 yılında hayata geçen projenin belge takdim törenine; Ankara Vali Yardımcılarımız Sayın Ali SÖZEN ve Sayın İsmail KÜRECİ, Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih KARA, Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcıları Uz. Dr. Bekir KESKİNKILIÇ ve Sayın Dr. Hüseyin İLTER, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM ile Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim ve Sağlık Müdürleri ile okul yöneticileri katıldı.

Tören okullara sertifikaların dağıtılmasıyla sona erdi.