OKUL AİLE BİRLİĞİMİZİN KATKILARIYLA DÜZENLENEN SEMİNERDE VELİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

02 Mayıs Çarşamba günü okulumuzda, Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla veli eğitim semineri düzenlendi. “Öteki Yaratarak Kimlik Oluşturmanın Yıkıcılığı” konulu sunum Prof. Dr. Sayın Orhan Derman, ”Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” konulu sunum ise NLP Uzmanı Sayın Valit Aslankolu tarafından gerçekleştirildi.

 “Öteki Yaratarak Kimlik Oluşturmanın Yıkıcılığı” konulu sunumunda kimliğin zaman dilimi içinde birçok faktöre bağlı olarak oluştuğunu belirten Sayın Derman, çocuğun önce anne-babasıyla daha sonra da öğretmen ve arkadaşlarıyla özdeşim kurduğunu vurguladı. Kimlik oluşturulurken yapılan ötekileştirmenin bir kutuplaşma olduğunu belirten değerli Uzmanımız; bunun önlenebilmesi için ön yargıların, ayrımcılığın ve güç çatışmasının ortadan kalkması gerektiğinin altını çizdi.

“Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” konulu sunumunda değerli bilgiler veren NLP Uzmanı Sayın Aslankolu, yaşamımızda büyük kolaylıklar sağlayan teknolojinin yanlış kullanımı nedeniyle karşılaşacağımız sorunlar ve çözüm önerilerini örneklerle açıkladı. İnternetin güvenli kullanımına yönelik önemli paylaşımlarda bulunan konuğumuz, sanal ortamda bizleri bekleyen riskler hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi.

Değerli Uzmanlarımıza, Okul Aile Birliğimize ve katılan velilerimize teşekkür ederiz.