Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak Anaokulundan Liselerimize kadar, yıl içinde yaptığımız resim çalışmalarımızdan oluşan karma resim sergimizi, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Galeri Başkent fuaye alanında açtık.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Abdülkadir VAROĞLU, Kurucu Temsilcimiz – Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, Güzel Sanatlar Fakültesi ve diğer fakültelerin saygıdeğer öğretim üyeleri ve Anadolu Lisesi – Fen Lisesi Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM sergimizin açılışına katılarak bizleri onurlandırdılar. Misafirlerimiz, kurdele kesiminden sonra arkadaşlarımızın çalışmalarımızı izleyip sanat dolu paylaşımlarda bulundular.

Sergimizde; anaokulu seramik, karakalem, suluboya, ekolin mürekkebi, akrilik boya, kuruboya, karışık teknik ve geri dönüşüm malzemeleriyle ve illüstrasyon, natürmort, peyzaj, portre, animasyon (anime-manga) teknikleriyle yapılmış çalışmalara enstalasyon içerisinde yer verdik. Enstalasyonda paravanlar, karton kutular, ipler, demir askılıklar ve direkler kullandık. Çalışmalarımızda “Make smart choies in your life.” gibi mesajlara yer verip çalışma süreçlerini sergiyi gezenlerle paylaştık. Sanatçıların kullandığı semboller ve eserlerden bir düzenleme, evren, boşluk ve zaman ile ilgili temalar, özellikle “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” mesajını taşıyan eserler de sergimizde yer aldı. Sergimizde; yaşamın detaylarda saklı olduğunu ve sanatın da yaşamın içerisinde yer aldığını vurguladık.

Bundan önceki sergilerimizde de her zaman yanımızda olan Görsel Sanatlar öğretmenlerimize, sergiyi organize eden Kurum yöneticilerimize, başarılı çalışmaları için arkadaşlarımıza ve ilgi gösterip sergiye katılan herkese teşekkür ederiz.