ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİMİZ TAMAMLANDI

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla İlkokul,  Ortaokul ve Lise “Okul Meclis Başkanlığı” seçimleri, geçtiğimiz günlerde yapıldı. İlkokul öğrencilerimiz 13 Kasım 2018 Salı, Ortaokul öğrencilerimiz 09 Kasım 2018 Cuma, lise öğrencilerimiz 22 Ekim Pazartesi günü oylarını kullanarak başkanlarını seçtiler.

Demokratik kurallara uygun şekilde seçim kampanyalarını yürüten öğrencilerimiz, okul koridorlarını tanıtım afiş ve sloganlarla donatarak propaganda çalışmalarını yürüttüler. Kendilerini tanıtmak ve vaatlerini sunmak üzere her aday, kürsü konuşması yoluyla tüm seçmenlere seslendi. Adaylarımızın ve seçmenlerin büyük bir olgunlukla gerçekleştirdiği etkinlikler, seçmenlerin oy pusulularına “Evet” mührünü basarak tercihlerini beyan etmeleriyle devam etti. Böylece seçim maratonu, demokratik yaşamın birer üyesi olan öğrencilerimizin, oy pusulalarını sandıkla buluşturmalarıyla tamamlanmış oldu.

*4A sınıfı öğrencimiz Zeynep Naz OKYAY “İlkokul Öğrenci Meclisi Başkanı”, 4B sınıfı öğrencimiz DEFNE ERK ise başkan yardımcısı seçildiler.

*8-E sınıfı öğrencimiz Efe Turgut ÖZEN  “Ortaokul Meclis Başkanı”, 6-A sınıfı öğrencimiz Tuna Mert TABAKOĞLU ise  başkan yardımcısı seçildiler.

“FL-11A sınıfı öğrencimiz Ali Murat ALEMDAR “ Lise Meclis Başkanı”, AL-11B sınıfı öğrencimiz Arın SOĞANCI ise başkan yardımcısı seçildiler.

Seçim süresince demokrasinin bire bir örneğini yaşayan ve yaşatan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başkan ve başkan yardımcılarını yürekten kutlayarak başarılar dileriz.