NOVA SCOTIA
Uluslararası Öğrenci Programı

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak; Kanada Nova Scotia Bölgesi Eğitim Bakanlığı ile 05 Kasım 2018 tarihinde akademik ortaklık anlaşması imzaladık. Ankara’ya gelen Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürümüz Hilal Erdinç, işbirliği protokolüne imza attılar.

İki ülke arasında kültür ve mirasın karşılıklı olarak tanınmasına yardımcı olacak işbirliği kapsamında; öğrenciler için global farkındalığı geliştirme fırsatı, öğrenci değişim programı, eğitmenler arasında bilgi alışverişi gibi imkanlar sağlandı.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürümüz Hilal Erdinç, program ortaklığı ile; 9.sınıf öğrencilerinin Nova Scotia’ da İngilizce hazırlık sınıfında okuyabileceklerini,  12. sınıf öğrencilerinin bir ya da iki dönem eğitim alarak bir Kanada Üniversitesine girebileceklerini belirtti.

Kanada’dan gelen Eğitim Bakanlığı yetkilisi Mitch Landry de, anlaşmanın Nova Scotia bölgesi için önemli olduğunu vurgulayarak; Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Programı (NSISP) olarak Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.