MATEMATİK VE HAYAT

Hayatımızın neredeyse her alanına dokunan büyüleyici bir fikir dünyasıdır matematik. İnsanın düşüncelerinin gelişmesini ve hayal dünyasının aydınlanmasını sağlayan düşünce sistemidir.

Bu düşünce sisteminin bize kattıklarını daha iyi anlamak amacıyla 16 Mart 2018 Cuma günü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri olarak, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat KART’ı “Matematik ve Hayat” konulu paylaşımlarını yapmak üzere okulumuzda konuk ettik.

Matematiği keyifli bir uğraş olarak algılayan bu bakış açısıyla nice öğrenciler yetiştiren çok kıymetli hocamız , “Bilim nedir, matematik nedir ve neden gereklidir?” sorularına bizi aydınlatan cevaplar verirken “Bilgi birikiminin önemi, Atatürk ve matematik”  başlıklarıyla da bizlerin fikir dünyasında ufuk açan keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bu etkinliğimizin sonunda paylaşımlarını ilgiyle dinlediğimiz değerli Prof. Dr. Cevat KART’a şükranlarımızı sunduk. Matematikle hayatı buluşturan etkinliğimizi hazırlamamızda bizlere yardımcı olan Matematik Zümresi öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür ederiz.