Çağdaş, ilkeli ve Atatürkçü bir anlayışla nice nesilleri yaşama hazırlayan Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 2018-2019 yılı mezunlarımızı görkemli ve coşkulu bir törenle yeni yaşamlarına uğurladık. 18 Haziran 2019 Salı günü saat 19.30’da Okullarımız Spor Salonunda gerçekleşen törende mezunlarımız, üniversite sınavını başarıyla aşmış olmanın gururu ile geride pek çok güzel anıyı bıraktıkları okullarından ayrılmanın hüznünü bir arada yaşadılar.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Abdülkadir VAROĞLU, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Sayın Hayri ÖZTÜRK Kurucu Temsilcimiz Sayın Hilal ERDİNÇ, Okul-Aile Birliği başkan ve üyelerimiz, Mezunlar Derneği Başkanımız  törenimize katılarak bu mutlu günü bizlerle paylaştılar.

Mezunlarımızın yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenimiz, Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM’ın öğrencilerimize sevgilerini ve başarı dileklerini dile getiren konuşmasıyla devam etti. Okul Müdürümüzün ardından, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, konuşmalarında; öğrencilerimizi hüzünle olduğu kadar kıvançla üniversite yaşamına uğurladıklarını ifade ederek Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okullarından mezun olmanın belli bir süreyi kapsayan bir nitelik değil,  ömür boyu yaşanacak bir sorumluluk olduğunu ifade etti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL da; yepyeni bir yaşamın eşiğinde olduklarını, bundan sonraki süreçte kararlarını titizlikle ve dikkatle almaları gerektiğini, okullarımızda edindikleri bilgi ve becerinin onlara yol gösterici olacağına inancını belirterek gençliğin görev ve sorumluluklarını bir kez daha hatırlattı.

Törenin en heyecanlı bölümü dereceye giren öğrencilerimizin açıklandığı andı. Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden dereceyle mezun olan öğrencilerimize ödülleri verildikten sonra, yaş kütüğüne çivilerini çakan Anadolu Lisesi birincimiz Aslı Can MUNGAN ve Fen Lisesi birincimiz Sıla GEREN, Başkent Ayşeabla ruhunun onlara kattığı ayrıcalıklı özellikleri belirttiler. Okul birincilerimiz, elde ettikleri başarıda okullarının ve öğretmenlerinin önemini vurgulayarak okullarına duydukları bağlılığı ve mezuniyet gururunu dile getiren konuşmalarıyla bizlere duygulu anlar yaşattılar.

Mezun olmaya hazırlanan öğrencilerimizden Bilge ceren OYAR, Elif Ekin KAYALI ve Duygu POLATKAN enstrümanları eşliğinde ahenkli sesleriyle törenimize renk kattılar. Törenimizin sonunda Berkay ULU’nun seslendirdiği Atatürk’ün gençliğe güveni ve inancını belirten Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Öğrencilerimiz, Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı Gülmira ÇAY eşliğinde Cumhuriyetimiz’e her zaman bağlı kalacaklarına söz vererek dile getirdiler.

Ayrıca 19 Haziran 2019 Çarşamba akşamı öğrencilerimiz Mezuniyet Balosunda bir araya geldiler. Mezuniyet heyecanıyla, kendilerine yuva olarak benimsedikleri okullarından ayrılıyor olmanın burukluğunu yaşayan öğrencilerimiz, yıl boyunca yoğun çalışmalarının yorgunluğunu doyasıya eğlenerek üzerlerinden attılar.

Mezunlarımıza, bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar dileriz.