LİSE İNGİLİZCE MÜNAZARA ETKİNLİĞİMİZ

Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9. sınıf arkadaşlarımız, 19 Nisan Cuma günü okulumuz konferans salonunda İngilizce bir münazara (Debate Show) gerçekleştirdiler. Dörder kişiden oluşan münazara grupları “Grup Shirato” ve “Grup Rimo” adları ile karşımızdalardı.  Sunuculuğunu ve yöneticiliğini FL 9-B sınıfından Can SARI’nın üstlendiğini münazaranın konusu, “Hard work or Talent” yani “Başarı için çok çalışmak mı yoksa yetenek mi daha önemli rol oynar?” idi.

Grup Shirato üyeleri; Elif Banu BİÇER, Simge AKÇAY, Deniz KAYA ve Öykü Çevren ÇELEBİ; başarıda çok çalışmanın daha önemli bir rol oynadığını savunurken, Grup Rimo üyeleri Ali Deniz SÖZER, Aybars Buğra AKSOY, Kerem GÜÇ ve Çınar Tümer TAŞÇI yeteneğin başarıyı oluşturan en temel faktör olduğunu kanıtlamaya çalıştılar.

Her iki grupta da görev alan arkadaşlarımız gerek hazırladıkları sunumlarla  gerekse birbirlerine yönelttikleri sorular ve yaptıkları savunmalarla münazarayı son derece canlı ve başarılı bir şekilde yürüttüler. Münazarayı kazanan Grup Shirato, çok çalışmanın başarı için önemini bizlere bir kez daha hatırlattı. Sunumlarını yapan arkadaşlarımızın İngilizceyi akıcı ve doğru bir şekilde kullanmaları dikkat çekerken hem akademik hem de günlük hayatta dili etkin bir şekilde kullanmanın ne denli önemli olduğunu da gördük.

Arkadaşlarımıza rehberlik eden İngilizce öğretmenlerimiz Sayın Oya YÜKSEL ve Ayşe PURABBAS KOOHİ’ye ve münazarada görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başka dil etkinliklerinde görüşmeyi diliyoruz.