KURUCU TEMSİLCİMİZ VE GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HİLAL ERDİNÇ, 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM BAŞI TOPLANTISINDA KURUMUMUZUN TEMEL İLKELERİNİ PAYLAŞTI.

Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, 02 Eylül 2019 Pazartesi günü okulumuzda, yeni eğitim öğretim yılı “dönem başı” toplantısını gerçekleştirdi. Sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle konuşmalarına başlayan Genel Müdürümüz, okulumuzda bu yıl göreve başlayan arkadaşlarımızın takdiminden sonra kurumumuzun temel ilkelerini paylaştı.

Başkent Üniversitesi Kurucusu, Yönetim Üst Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal ve okulumuz kurucusu merhum Neriman Hızıroğlu’na saygılarını ifade eden Genel Müdürümüz, Kurum kültürümüzün oluşumundaki yadsınamaz emeklerinden dolayı şükranlarını dile getirdi.

Atatürk ilkelerinden ödün vermeden bilimin temel alındığı Kurumumuzda; ulusal bilince sahip üretken, çözümleyici, insan ve çevre haklarına saygılı, özgür, yaratıcı ve yenilikçi bireyler yetiştirmeye devam edecek olmanın altını çizen Sayın ERDİNÇ çalışanlarımız, “prestijli ve rekabet yeteneği yüksek bir okul düzeyini korumak ve yükseltmek çabalarını Başkent ailesi anlayışı ile sürdürmektedir.” dedi.

Kalite çalışmalarımız hakkında da bilgi veren Genel Müdürümüz; köklü kültürümüzün, ilkelerimizin,  eğitim öğretim hedeflerimizin, sanatsal ve sosyal alanlardaki farklılıklarımızdan bahsederek 21.yüzyıl öğrencilerimize kazandırmamız gereken becerileri anlattı. Unesco ASPNet ağında yer alan okulumuzun “Unesco Kulübü Pilot Okul” olarak seçiminin ve Kanada Nova Scotia Bölgesi Öğrenci Değişimi Programına dahil olmanın uluslar arası vizyonumuza katkılarını vurguladı.

Genel Müdürümüz konuşmalarını,  akademik başarımızı artıran ve çıtayı her geçen gün daha da yükselten güçlü kadromuza ve özverili çalışanlarımıza teşekkür ederek tamamladı.  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının yanı sıra daha nice yıllarda gönül birlikteliğimizin devamını diledi.