“KURTULUŞTAN KURULUŞA” KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Başkent Üniversitesi Ord. Prof. Enver Ziya Karal Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi,  kuruluşunun 2’inci yıl dönümü nedeniyle “Kurtuluştan Kuruluşa” konulu ödüllü kompozisyon yarışması düzenledi. 31 Ekim’de başvuruların sona erdiği yarışma, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktaydı. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri olarak 173 çalışma ile bu yarışmaya katıldık.

Kompozisyon yarışması sonuçları, 2 Aralık 2019 günü web sitesi üzerinden açıklandı ve dereceye girenler 5 Aralık 2019 Perşembe günü düzenlenen törenle ödüllendirildiler. Biz de ödül töreninde dereceye giren arkadaşlarımızı desteklemek üzere onların yanında yerlerimizi aldık. Merkez Müdürü Prof. Dr. Sayın Seçil Akgün’ün merkez, merkezin çalışmaları ve gençliğin bu çalışmalarda yer almasındaki önemini vurgulayan konuşmasının ardından Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç, öğrencilerimize böylesine önemli bir konuda araştırma fırsatı verildiği için merkez yöneticilerine teşekkür etti. Günün onur konuğu Sayın Özden İnönü Toker de “Evimizdeki Tarih” konulu sohbetiyle bizi geçmişe götürdü.

Yarışma sonuçlarına göre FL9B sınıfından Mustafa Turgut YABANOĞLU “Kurtuluş Yolunda” adlı kompozisyonuyla birinci, AL10B sınıfından Elif Su ASLANBAŞ “17’nin Hikâyesi” adlı kompozisyonuyla ikinci ve AL 9A sınıfından Göksu ERKAN “Kurtuluştan Kuruluşa” adlı kompozisyonuyla üçüncü oldular. Ayrıca arkadaşlarımızdan Naz ERKOCA, Bengisu CIVDI ve Anuar Fuat DURKUT’a da “Teşekkür Belgesi” verildi.

Dereceye giren ve ödüllerini alan arkadaşlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.