KİTAPLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASINA DOĞRU BİR YOLCULUK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencileri olarak 22 Şubat 2018 Perşembe günü, 12. Ankara Kitap Fuarı’nın binlerce ziyaretçisi arasında yerimizi aldık.

16- 25 Şubat tarihleri arasında ATO Congresium’da gerçekleşen fuara 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Fuarın açılış konuşmasını aynı zamanda fuarın onur yazarı olan Atilla Dorsay gerçekleştirdi.

12.Ankara Kitap Fuarı bu yıl yurt dışından oldukça önemli bir yazarı da ağırladı. Kamuoyunda; eserleri “çok satan değil, kapışılan” olarak tanımlanan 1979 doğumlu Rus gazeteci ve bilim-kurgu roman yazarı Dmitry Glukhovsky de fuarın önemli isimleri arasındaydı.

Fuarda söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleriyle birlikte binden fazla etkinlik gerçekleştirildi. Kitap satışının yanında çeşitli konulardaki konferansların da yer aldığı fuar, Ankara halkının ve çeşitli okullardan gelen öğrencilerin yoğun ilgisiyle dolup taştı. Farklı yayınevlerinden oluşan milyonlarca değerli yapıt arasındaki bu kıymetli yolculuğumuz bizi çok mutlu etti. Bu yolculukta Kulüp Rehber Öğretmenimiz Ekin EKİNCİ AK da bize eşlik etti.

Kitapların büyülü dünyası ile bizleri tanıştıran değerli öğretmenlerimize ve    12. Ankara Kitap Fuarı’na gitmemizde destek olan okul yöneticilerimize teşekkür ediyor, 13. Ankara Kitap Fuarı’nı sabırsızlıkla bekliyoruz.