İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL EDİLİŞİNİN 97. YILINDA MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U ANDIK

İstiklal Marşımız, yurdumuzun milli mücadele yıllarındaki felaket günlerinde hazırlandı. Amaç, ulusal birliğimizi korumak, ulusun ve ordunun vatan heyecanını ve mücadele azmini canlı tutmaktı. Bu amaçla İstiklal Marşımızda, tarihimizde altın bir madalya gibi duran Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz izleri ve aziz şehitlerimizin yüreklerinin tarifsiz büyüklüğü oya gibi işlendi. Marşımızın her satırında, atalarımızın vatan uğruna sarsılmaz bir inançla nasıl mücadele ettikleri, vatanımıza sahip çıkmak için bizlere düşen görevler usta bir dille vurgulandı.

12 Mart 2017 Pazartesi günü Bayrak Törenimizde, dördüncü sınıf ve Anaokulu öğrencilerimizin sunumuyla milli mücadele yıllarına değindik; vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u andık. Milli birliğimizin ifadesi olan İstiklal Marşımızın tüm dizelerini okurken minik öğrencilerimiz, yüreklerinin büyüklüğü ile bizleri duygulandırdılar ve gururlandırdılar.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak gururluyuz ki bayrak, vatan ve millet kavramlarını en önemli milli değerlerimiz olarak özümsedik. Uygarlık yolunda bizleri aydınlatan Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyoruz.