HER ŞEYİN YENİSİ, ŞEHRİN ESKİSİ

Çok okuyan mı yoksa çok gezen mi bilir? Bizler okulumuzda, öğrencilerimize okumanın önemini anlattığımız kadar gezerek keşfetmenin de ne kadar kalıcı olduğunu göstermeyi hedefliyoruz.

Beşinci sınıf öğrencilerimizle 26 Mayıs 2018 tarihinde çıktığımız yolculukta, Eskişehir’in doğal ve beşeri güzelliklerini yakından görme fırsatımız oldu. Eskişehir’i “Eskişehir” yapan Porsuk çayındaki tekne gezimiz bunun en güzel kanıtıydı. Gördüklerimiz, tarihinin çok eski oluşuna inat, şehrin tüm modernliğini yansıtıyordu.

İlgiyle gezip bol bol fotoğraf çektiğimiz Balmumu Müzesi’nin ardından Kurtuluş Müzesi’ni gezdik. Kurşunlu Külliyesi, Tarihi Odun Pazarı Evleri ve Lületaşı Müzesi’nin farklı atmosferinde geçmişi yaşadık. Yöreye ait lezzetleri tattığımız dinlenmenin ardından Sabancı Bilim Deney Merkezi’ndeki üç boyutlu uzay yolculuğundan sonra Kentpark’ta keyifli zaman geçirdik.

“Duyduğumu unuturum, gördüğümü hatırlarım, yaptığımı anlarım” ilkesinden yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz gezilerin sonucunda, her öğrencimizin yeni bilgilerle donandığına inanıyoruz.

Yeni yolculuklarda yollarımızın kesişmesi dileğiyle…