“HAYATA DEĞER KATALIM” PROJEMİZİ ÜNİVERSİTEMİZ İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri olarak proje basamaklarını kavramak ve girişimcilik ruhunu kazanmak amacıyla Başkent Üniversitesi Ekin Ön Kuluçka Merkezi “Hayata Değer Katalım” adlı bir fikir kampı yaptık. Girişimci fikirleri başlangıç sürecinde destekleyerek bu fikirlerin hayatta kalmalarını sağlamak amacıyla kurulan Üniversitemiz merkezinde bilimle iç içe bir gün geçirdik.

Mülteciler, engelliler ve yaşlılar ile ilgili belirlediğimiz problemlere çözüm üretmek üzere gruplara ayrıldık. Gün sonunda hazırladığımız bilgisayar destekli sunumları ve poster çalışmalarını jüri üyelerine sunduk.

Başkent Üniversitesi Ekin Ön Kuluçka Merkezi ve okulumuz iş birliği ile düzenlenen fikir kampının Proje Ödülleri Töreni 15 Şubat 2019 tarihinde okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. Ödüller ve katılım belgelerimiz; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Ali HABERAL, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nermin ÖZGÜLBAŞ, Üniversitemiz Genel Sekreteri Dr. Hayri ÖZTÜRK, Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ, Ekin Ön Kuluçka Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zeliha ESER ve okul müdürlerimiz tarafından verildi.

Hayallerin fikirlere, fikirlerin hayatlara dönüştüğü günümüz dünyasında fikirlerimizle şekillenebilecek bir hayat kurgulama fırsatını bizlere sunan Ekin Ön Kuluçka Merkezi ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.