GELECEĞE BİR UMUTTUR ŞİİR

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri olarak 8 Mart 2019 Cuma günü “Geleceğe Bir Umuttur Şiir” adlı şiir dinletimizi gerçekleştirdik. Dinletimizi, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimizin rehberliğinde hazırladık.

“Şiir, gökkuşağının yedi rengini çocuk gülüşlerinde aramaktır. Anka kuşunun kanadında uçsuz bucaksız gökyüzünü seyre dalmaktır. Şiir, evrenin kutsallığını eşsiz kar tanelerinde görebilmek; dost meclislerinde hayatla dalga geçebilme cesaretini gösterebilmektedir. Şiir, sevgi okyanusunda mavi yolculuğa çıkmaktır. Yıldızların ışıltısında, ay yüzlü sevgilinin hayaliyle dans etmek… Yeni gelen güne umutla ‘merhaba ‘demektir.” Sözleriyle yapılan açılış konuşmasının ardından 9,10 ve 11. sınıflardan pek çok arkadaşımız sevilen şairlerin dizelerini seslendirerek bizlere keyifli dakikalar yaşattılar.

Dinleti boyunca arkadaşlarımız, Türk şiirinin en unutulmaz örneklerine kattıkları yorumlarla, şiirlerine eşlik eden müziklerle,  bazen de hazırladıkları dans gösterileriyle sanatsal yönlerini öne çıkardılar. Programda ayrıca yüreklerimizde eşsiz birer yer verdiğimiz, şairlerine ilham veren kadınlardan başlayarak seven, sevilen, cesur, yürekli, fedakâr kadınlarımızı, annelerimizi, ilk sevdamızı, öğretmenlerimizi, can yoldaşımız olan kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla andık.

Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ ve Okul Müdürümüz Sayın Mehmet SAĞLAM kutlama konuşmalarının ardından etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarımıza katılım belgelerini sundu. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinde gelenekleşen bu etkinliğimizin bir sonraki yılını, merak ve heyecan içinde bekleyen duygularla dinletimize son verdik.

Bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize ve okul yönetimimize teşekkür ediyoruz.