“GAZİLER GÜNÜ” NEDENİYLE, DEMOKRASİ ADINA MÜCADELE EDEN GAZİLERİMİZİ VE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANDIK

Gazi, Sakarya Meydan Muharebesi’nin ardından, 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e verilen onur unvanıdır. Bu tarihten sonra da “Gaziler Günü” olarak gururla kutlanmaktadır.

Bu kapsamda okulumuzda farklı etkinlikler yaptık. Vatan, bayrak, milli birlik, demokrasi, Cumhuriyet, şehit, gazi gibi ulusal kavramların ne anlama geldiğini içselleştirdik. Atatürk’ün, Çanakkale (1915) Arıburnu’nda ifade ettiği “Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur.” sözlerini, bir kez daha kazıdık zihinlerimize. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ile 15 Temmuz Demokrasi Mücadelesinde vatanımız, milletimiz ve demokrasimiz adına savaşan kahramanları saygıyla andık.

Anaokulundan Lise son sınıfa kadar, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi sonsuza dek güven altına alma, tüm derslerimizin temel konusu oldu. Vatan, yurt sevgisi ve bayrak konulu şiirlerle yoğruldu yüreklerimiz. Yurdumuzla ilgili duygularımızı resim ve şarkılarla dile getirdik. Demokrasi tutkumuz, bağımsızlığımızı sonsuza kadar korumak, şehit ve gazilerimize olan minnetimiz yazma çalışmalarımızda ifadesini buldu.

Canları pahasına verdikleri mücadele ile vatanımızda onurla yaşamamızı sağlayan tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi, her zaman olduğu gibi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.