EUROASIAMUN 2018 KONFERANSINA KATILDIK

29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler kulübü öğrencilerimiz; Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ, Mustafa Kemal ÖZ, Boran Ata TÜRKDEMİR, Dolunay CAŞKURLU, Elifsu ÖZDEMİRCİ, Elif Banu BİÇER, Deniz KAYA, Buket BAYSAL, Kerem GÜÇ, Zeynep YAYLA, Çınar Tümer TAŞCI, Eren Berk ERASLAN ile Model Birleşmiş Milletler Derneği tarafından düzenlenen 16-25 yaş arası 500 katılımcının yer aldığı EUROSIAMUN18 Konferansına katıldık.

Dört gün süren konferansta; küresel sorunları ele alarak yapıcı tartışmalara katıldık, dünya vizyonumuzla diğer katılımcı ve hakemleri etkilemeyi başardık. Bu konferansta arkadaşlarımız, akademik düzeyde hazırlanan çalışma kitapçıklarını çözümleyerek komitelerde kendilerine sunulan çözüm genelgelerine önemli ölçüde katkı sağladılar. Konferansa katılan arkadaşlarımız, küresel farkındalıklarını geliştirmelerinin yanı sıra; uluslararası diplomasi dili olan İngilizceyi de çok daha etkin kullanmayı başardılar.

Konferans sonunda tüm arkadaşlarımız katılım sertifikası almaya hak kazanırken, Fen Lisesi 10 /A sınıfından Coşkun Rüzgâr KARAKOÇ,  üniversiteli delegelerin çoğunlukta olduğu Antarktika Antlaşması Komitesinde sergilediği başarıyla “Şeref Ödülü (Honorable Mention)” almaya hak kazanarak okulumuzu gururlandırmıştır.

Model Birleşmiş Milletler Kulübü üyesi olan tüm arkadaşlarımızı ve onları çalıştıran öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.