EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri olarak Fen Bilimleri Zümresi öğretmenlerimizin rehberliğinde 3 – 4 Ocak 2019 tarihlerinde, “Birlikten kuvvet doğar.” sloganıyla planladığımız, gelirinin çeşitli yardım kuruluşlarıyla paylaşılacağı kermesimizi düzenledik.

Kermesimiz; ortak başarı hedefinin, bireylerin yardım etmek için göstermiş oldukları yüksek performanslarıyla birleştiği zaman nasıl da dalga dalga büyüyen bir ortak ruha dönüştüğünün ve bu ruhun birlik olma duygusuyla bireylere ne kadar güzel şeyler yaptırabileceğinin ufak bir göstergesiydi. Kermesin gelirinin doğru yerlere harcanacağından şüphesi olmayan veli, öğretmen ve arkadaşlarımız ayrıcalıklı ilgileriyle duyarlılıklarını gösterdiler. Gönüllerinden kopanların yanı sıra kimi elleriyle yaptığı kekleri, pastaları, çörekleri kimi ise satın aldığı diğer ürünleri sabahın erken saatlerinde kermes masasına bıraktılar. Sadece Lisedeki arkadaşlarımız değil, Ortaokulumuzdaki kardeşlerimiz de bize destek oldular. Neredeyse her arkadaşımız o gün en az bir ürün alarak kermes gelirini artırmaya, satışlarda görev alarak düzenin sağlanmasına yardımcı olmaya çalıştı. Sağduyulu öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz de bu yardım etkinliğinden ürünler alarak kermesimize destek oldular.

Kermesin sonunda doğru bir hedef için ortak ruh ile hareket eden bireylerin yaptıkları her işi bu ruha yakışır bir şekilde başlayıp sonuçlandırılabileceğini güzel bir örnekle kanıtlamış olduk. “Bu ruh Başkent Ayşeabla ruhudur.” diyoruz ve buna sahip, her bireyin başarıya ulaşacağına inanıyoruz.

Etkinliğimizin düzenlenmesine katkı sağlayıp el ele gönül gönüle gerçekleştirdiğimiz kermesimizde bu ortak ruhun ortaya çıkmasını sağlayan yönetici, öğretmen, anne ve babalarımız, arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.