DÜŞÜN KADARSIN, DÜŞÜN NE KADARSIN?

Bilgi; hazine gibidir, paylaşıldıkça çoğalır, çoğaldıkça paylaşılır. Bilgi, elinde bulunduran kişiye dünyanın bütün zenginliklerini getirir… Bizler de bu hazineden yararlanmak için Fen Bilimleri ve Matematik öğretmenlerimizin önderliğinde bilgi yarışması düzenledik.

9 ve 10. sınıf arkadaşlarımızdan oluşan ve dört takımın yer aldığı yarışmamız, bilgilerin ölçülmesine dayalı bir etapla başladı. Bilginin yanında hızın ve pratik zekânın etkili olduğu ikinci etapta arkadaşlarımız, soruların cevabını top havuzlarındaki ipucu harflerini bir araya getirerek bulmaya çalıştılar. Yarışmanın son etabında ise arkadaşlarımızın yaratıcılıkları ölçülerek onlara verilen materyallerden bir obje yapmaları istendi. Bu eğlenceli ve bir o kadar da öğretici yarışmanın sonunda kazanan takım “Foton” grubu oldu.

Yarışmada sınıflarını temsil etmek üzere katılan tüm yarışmacılar birer sinema bileti, ayrıca birinci olan “Foton” grubu, sınıf arkadaşlarıyla Eymir Gölü’nde piknik yapma hakkı kazandı. Yarışmanın sonunda sadece yarışmacı arkadaşlarımız değil, bizler de yeni bilgiler edindik.

Yarışmamızda birinci olan “Foton” grubunu kutlar, bu eğlenceli ve öğretici etkinlikte emeği geçen öğretmenlerimize ve yarışmada görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.