DÜNYANIN EN BÜYÜK YARATICILIK ORGANİZASYONU “DESTINATION IMAGINATION” YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDUK

Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu “Destination Imagination”ın Türkiye ayağı, “Kuşadası Efes Kongre Merkezi”nde düzenlendi. Tüm Türkiye’den yaklaşık 4000 katılımcı ile gerçekleşen organizasyonda takımlar, “Teknik, Bilim, Yapı, Sosyal Sorumluluk” gibi alanlarda yarıştılar.

Okulumuz söz konusu organizasyona Teknik-Ortaokul alanında “Alchemy Busters” takımı, Bilim-Ortaokul alanında “DI Flames” takımı, Bilim-Lise alanında ise “Untouchables” takımı ile katılmıştır. Aynı anda yaratıcılık, takım çalışması ve inovasyon gibi birçok farklı becerinin değerlendirildiği yarışmada, ekiplerimiz “Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları”nı en güzel şekilde temsil ettiler.

Tamamen öğrencilerin anlık durumlara mücadele becerilerini ölçen “Instant Challange” ve aylardır hazırlandığımız “Team Challange” ile öğrencilerimiz, birçok alanda beceri ve farklarını ortaya koydular. Yarışma sonunda Ortaokul Bilim takımımız “DI FLAMES”, kendi kategorisinde “Türkiye İkincisi” olarak Amerika’da 21-27 Mayıs 2018 tarihlerinde Knoxville’de düzenlenecek olan dünya finaline katılmaya hak kazandılar.

21.yy becerilerinin büyük önem kazandığı günümüzde iletişim kurabilen, sorunlara çözüm üretebilen, bilim ve teknolojiyi günlük hayatına entegre edebilen, inovatif bireyler yetiştirebilmek büyük bir önem taşıyor. “Destination Imagination” organizasyonu ise bu becerileri kazandırma noktasında öğrencilerimize çok kıymetli ortamlar sunuyor.

Deneyimlerimiz sonucunda “Başkent” ailesi olarak izimizi bıraktığımız her yerde duruşumuz ve dinamiğimizle gurur duyuyor,  bize destek olan tüm yönetici ve velilerimize teşekkür ediyoruz.