“ÇOCUKLARIMIZ BÜYÜRKEN” KONULU SEMİNERDE UZMANLARIMIZ VE VELİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

07 Nisan 2018 Cumartesi günü okulumuz konferans salonundaki “Çocuklarımız Büyürken” konulu seminere Prof. Dr. Sayın Figen Çok, Prof. Dr. Sayın Orhan Derman, Uzman Psikolog Sayın Bahar Bahtiyar Saygan ve NLP Uzmanı Sayın Valit Aslankol’u davet ettik. Yönetici, öğretmen ve velilerimizin katıldığı seminerde değerli uzmanlarımızdan, tüm katılımcıları yakından ilgilendiren konularda bilgiler aldık.

“Çocuğun Cinsel Gelişimi” konulu sunumunda cinselliğin yaşamın başından sonuna kadar devam eden bir süreç olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Sayın Çok; cinsel kimlik gelişiminde çocukluk yaşantılarının, biyolojik temelin, cinsiyet rol ve modellerinin önemli olduğunu vurguladı. “Akran Zorbalığı, İhmal ve İstismar” konulu paylaşımında insanların % 60’ının yaşamlarında bir kez de olsa akran zorbalığına maruz kaldığını belirten Prof. Dr. Sayın Derman, bu sorunun öğrencilerde okul korkusu ve akademik başarısızlığa yol açtığının altını çizdi.

“Bağlanma, Bağımılılıklar ve Başa Çıkma Yolları” konulu sunumunda Uzm. Psikolog Sayın Saygan, anne ve çocuk arasında kurulan duygusal bağın sağlıklı bağlanmada belirleyici bir etken olduğunu ifade etti. Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Biriminden NLP Uzmanı Sayın Aslankol ise “Teknolojinin Doğru ve Güvenli Kullanımı” konusunda, yanlış kullanım nedeniyle karşılaşabileceğimiz olumsuzluklar hakkında bilgi verdi. Uzmanlarımız, alanları ile ilgili sorunları ortaya koyduktan sonra çözüm önerileri başlığında aydınlatıcı bilgiler de verdiler.

Sunumlar tamamlandığında, Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç tarafından günün anısına küçük armağanlar takdim edilen değerli uzmanlarımıza teşekkür ederiz.