BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN YIL SONU GÖSTERİLERİ MUHTEŞEMDİ

Birinci sınıf öğrencilerimizin yıl sonu gösterileri; bu yıl 07 Mayıs 2019 Salı günü 1A- 1B- 1C, 09 Mayıs 2019 Perşembe günü ise 1-D ve 1E sınıfları olmak üzere okulumuzda gerçekleştirildi. Geleneksel anlamda “Okuma Bayramı” olarak da kutladığımız bu özel gösteride, velilerimiz ve Okul Aile Birliği üyelerimiz coşkumuzu paylaştılar. Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ ve konuklarımız arasında bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz da katılımlarıyla gurur tablomuza ortak oldular.

“Cilalı Taş Devri” ana temasında birleşen gösteride öğrencilerimiz, “Tekerlek Festivali” adı altında sergiledikleri koro ve potpori dans gösterisiyle ailelerini ve öğretmenlerini kucakladılar. Tamtam Taşlar (drama grubu), Zilli Taşlar ( orff grubu), Oynak Taşlar (dans grubu), Taşgilizce (İngilizce drama grubu) ve Tütü Taşlar ( bale grubu) olarak kümelenen öğrencilerimiz; müzik, estetik ve sözel söylemlerinin özünde geleceği biçimlendirecek uygarlığı ifade ettiler. Kurum geleneğimizin bir parçası olan Devir Teslim Töreninde ise 12. sınıf öğrencilerimizden bayrağı teslim alarak okuma kültürümüzü daha nice nesillere taşıyacaklarına söz verdiler.

Okul Aile Birliği adına kendilerine Atatürk’ün “Nutuk” adlı eseri hediye edilen öğrencilerimizi, Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal Erdinç ile İlkokul Müdürümüz Sayın Ferda Bilgen kutladılar.  Bu muhteşem gösteriyi hazırlayan sınıf ve branş öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve coşkumuzu paylaşan değerli velilerimize teşekkür ettiler.

Bizler de tüm öğrencilerimizi yürekten kutlar, sevgiyle kucaklarız.