BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ YILSONU GÖSTERİLERİNDE PAYLAŞMANIN VE BAŞARMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Birinci sınıf öğrencilerimizin yılsonu gösterileri, bu yıl 07 Mayıs 2018 Pazartesi ve 08 Mayıs 2018 Salı olmak üzere şubeler olarak iki ayrı günde okulumuzda gerçekleştirildi. “Okuma Bayramı” olarak da bilinen bu geleneksel günde öğrencilerimizin aileleri de coşkumuza ortak oldular.

“Sıkılgan Kral” teması etrafında yapılanan gösteriye şarkılarla başlayan öğrencilerimiz, coşkularının ifadesi olan hareketli danslarını profesyonelce sergilediler. Daha sonra arkadaşlık, sevgi, dostluk değerleriyle biçimlenen Türkçe dramada, “Sıkılgan Kral”ın ülkesinde geçirdikleri gün boyunca kralı nasıl mutlu edeceklerini bulmaya çalıştılar. Karlar ülkesinden gelen balerinler, Gezginler ülkesinden gelen orff grubu, mutluluk diyarı Happy land’den gelen İngilizce drama grubu ve Dans ülkesinden gelen dansçılar, kralı mutlu etmek için tüm hünerlerini ortaya koydular. Sonunda arkadaşlığın en büyük değer olduğunda birleşerek aralarına aldıkları kralla birlikte oyunlar oynadılar. Dostlukların yaşandığı mutlu dünyaları birlikte kucakladılar.

Öğrencilerimiz gösterilerini, geleceğin aydınlık yüzleri olan Atatürk çocukları olarak gururla tamamladılar. Okul-Aile Birliği tarafından kendilerine takdim edilen Atatürk’ün “Nutuk” adlı eseri ellerinde, “Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Gurur Tablosu” olarak gönüllerde iz bıraktılar.

Öğrencilerimizin oluşturduğu muhteşem tablonun mimarları başta sınıf öğretmenlerimiz olmak üzere; emek veren tüm branş öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve değerli velilerimize teşekkür ederiz.

1-A ve 1-B SINIFLARI

1-C ve 1-D SINIFLARI