BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YER: ÇANAKKALE

18 Mart Pazartesi günü, okulumuz konferans salonunda, “Çanakkale Zaferi”ni “Bir Vatan Kalbinin Attığı Yer: Çanakkale” adlı sunumla 104. yıldönümünde saygı ve şükranla bir kez daha andık.

Büyük mücadelenin tarihî, coğrafi, sosyal ve psikolojik yönlerini ele aldığımız sunumda, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden arkadaşlarımız; Gülçe KÜRT, Tevfik Batuhan ODMAN, Emre Alp ASLAN, Nilay ŞAHİN, Gül Deniz SUGÜNEŞ, Dolunay CAŞKURLU, İdil TUNA ve Doğa ÖNCEL Çanakkale Savaşlarını çeşitli yönleri ile irdelediler.

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin aziz hatırası olması bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Sunumumuzun hazırlık çalışmalarında bize rehberlik eden Sosyal Bilimler Zümresi öğretmenlerimize ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.