BİLİM, TEKNOLOJİ, MÜHENDİSLİK VE MATEMATİK (STEM) FESTİVALİNDEYDİK

Bu yıl STEM&MAKERS Fest/Expo Etkinliği, 29/30 Eylül 2018 tarihlerinde, Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile Ankara Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlendi. 7’den 70’e herkesin bilim ve teknoloji ile etkileşimine imkân sağlayan bu çok yönlü etkinlikte eğitici, merak uyandıran ve heyecan dolu birçok aktivite yer aldı.

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında gelişimi ön planda tutan Okulumuzun standı ve atölye çalışmaları yoğun ilgi gördü.  Atölyede MICROBIT mikrodenetleyicisi tanıtıldı ve Python programlama ile öğrencilerle keyifli dakikalar paylaşıldı.  Atölye çalışmalarının yanı sıra farklı alanlardan akademisyenler ve uzmanlar “STEMSlam” adı verilen kısa bilimsel şovlar sergilediler. Fen Bilimleri öğretmenlerimizden Hande TÖLÜV, “Denge” temalı sunumuyla festivale renk kattı.

Farklı illerden binlerce katılımcının yeni teknolojileri tanıma ve paylaşımda bulunma fırsatı yakaladığı etkinlikte; Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları olarak farkımızı ortaya koymuş olmaktan gurur duyduk.